Hadise-Zarrab mesajlarını yayınlayan magazinciye 9 yıl hapis istemi

DUVAR- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Hadise Açıkgöz’ün avukatı aracılığıyla şikayetçi olduğu belirtildi.

Söz konusu internet haber sitesinde müzikçi Hadise Açıkgöz ile Reza Zarrab ortasında olduğu sav edilen iletilerin ekran manzarasının ve Hadise Açıkgöz’e ilişkin bilgilerin yer aldığı uçak biletine ilişkin görselin yer aldığı kaydedildi.

DHA’nın haberine nazaran, hakkında soruşturma başlatılarak sözü alınan gazeteci Yaşar Ç., 35 yıldır magazin gazeteciliğini yaptığını, kelam konusu bildiri içerikleri ve uçak bilgilerinin birinci olarak toplumsal medya üzerinden düzmece bir hesap tarafından kendisine gönderildiğini, doğruluğunu teyit etmek için Hadise’nin menajerini aradığını fakat müsait olmadığı için teyit etme fırsatının olmadığını, haberde gerçeğe muhalif rastgele bir isnat yahut tabir yer almadığını, tarafların ünlü ve mevzunun şimdiki olması nedeniyle kamu faydası olduğunu düşünerek haber yaptığını söylediği iddianamede yer aldı.

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

İddianamede, kuşkulu Yaşar Ç.’nin ileti içeriklerinin ekran imajını sitede olduğu üzere yayınladığı, yalnızca taraflar ortasında olan ve yazılı haberleşme niteliğinde olan iletilerin herkesin görebileceği ve erişebileceği internet ortamında yayınlanması nedeniyle “Kişiler ortasındaki haberleşmenin kapalılığını alenen ifşa etmek” cürmünün yasal ögelerinin oluştuğu belirtildi.

Şüpheli Yaşar Ç.’nin “Kişiler ortasındaki haberleşmenin kapalılığını alenen ifşa etmek” ve “Kişisel dataları hukuka muhalif olarak ele geçirmek yahut yaymak” cürümlerinden toplam 4 yıldan 9 yıla kadar mahpusu talep edildi. Yaşar Ç., önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir